Česká thajboxerská lvíčátka opět vystrčila drápky a dovezla 4 cenné kovy

Odeslal: Vladislava Raffalová Kategorie: Ostatní sporty 05.02.2020 0 Komentář(ů)
Česká thajboxerská lvíčátka opět vystrčila drápky a dovezla 4 cenné kovy
© Autorská práva: Leonidas gym Muay Tha
Česká thajboxerská lvíčátka opět vystrčila drápky a dovezla 4 cenné kovy. Česká reprezentace.
Na evropský pohár Baltic muaythai open 2020 Litva Vilnius který se konal 31.1 až 2.2. C.M.T.A. vyslala 6 mladých nadějných thajboxérů pod vedením reprezentačního trenéra juniorů Ladislava Horejše (Leonidas Dubí). Děti se v pyramidách utkali v thajském boxu (Muaythai) s top výběrem z Evropy a dálného

O události informoval redakci hlavní trenér České reprezentace Ladislav Horejš s tím, že původní očekávání bylo, že na tento turnaj přijede v kvalitách evropský průměr, opak byl však pravdou a přijel top výběr medailisti z MS, tak každý boj byl opravdu tvrdý.

I přes maximální snahu se všichni do semifinálových bojů bohužel neprobojovali.

Arsenij Dunajev 14 let se tvrdě střetl s Belgickým reprezentantem, ale bohužel prohrává těsně 2:1 na body a z osmifinále bohužel nepostupuje.

"Druhým bojovníkem, který neprošel přes osmifinále byl Lukáš Klaška, který bohužel inkasoval loket z otočky od Maďarského borce tak nešťastně, že mu i přes chránič vyrazil zub, a bylo po zápase..." uvedl Horejš.

Čtyři naši bojovníci pak vybojovalo medaile 

Matěj Šimůnek 12 let se přes osmifánale probojoval skrze Běloruského borce, toho se mu povedlo zasahnout kolenem přes vestu tak tvrdě, že soupeři vyrazil dech a bylo zde první počítání. "Ve druhém kole Bělorus kopal střední kop, ale Matěj ho kontroval kopem na hlavu což soupeře zaskočilo a hned v návaznosti přiletělo další tvrdé Matějovo koleno a vyhráli jsme KO. Matěj postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na Litevského reprezentanta a medailistu z MS, který ovšem měl velice dobré klinče a Matěje na tuto techniku porazil," vysvětlil Horejš a doplnil, že tím to jsme získali první bronz.

Tobiáš Barták 14 let se obrovským štěstím volný los dostal do čtvrtfinále kde se utkal s Belgickým chlapcem s kterým si měl co vyřizovat.

"Belgičan Tobiaše vyřadil z MS 2018 v boji o zlato. S Tobiášem jsme ovšem na Belgičana měli vymyšlenou strategii, která vyšla a soupeř nestačil na Tobiašovo tempo a prohrál 3:0 což posunulo našeho reprezentanta do finále a boji o zlato. V tomto utkání změřil sílu s Bělorusem vicemistr světa 2018 s velkou spoustou zápasových zkušeností, kterých Bělorus využil a nepistil Tobiaše do svého tempa a bohužel prohráváme 3:0 na body a získáváme stříbrnou medaili," uvedl dále redakci Horejš.

Emma Cardová 15let, nová posila v reprezentaci hned zažila křest ohněm a ve svém prvním velkém turnaji dostala v semifinále hned Belgickou mistrní světa 2019 a ta Emmu poráží. To pro nás znamenalo další bronzovou placku.

"Tomáš Barták 15let měl jeden z nejtěžších losů. Nejprve se musel probojovat do osmifinále a to hned přes Moldavského reprezentanta a mistra světa v K1. Celý zápas byl velice vyrovnaný s převahou Tomáše. Přibližně v polovině zápasu se při souboji povedlo Moldavci vystrčit Tomáše z ringu tak nešťastně, že prolétl mezi provazy a saltem dopadl pod ring, který mel výšku cca 1m rovnou na záda. V tu chvilku jsme všichni stuhli a bali jsme se zda si nepřivodil nějaké zranění. Tomáš ale ze země hned vyskočil a s úsměvem vlezl zpět do ringu, kde okamžitě zvýšil tempo tlaku na soupeře a všechna tři kola vyhrál 3:0. Tímto postupem se mu otevřela další cesta, kde ho čekal domácí reprezentant. Změnili jsme taktiku od Moldavce a zaměřili jsme se hlavně kopy na nohy (Low kick). Litevec měl sice tvrdé ruce, ale Tomáš každý útok trestal tvrdými Low kicky jak ze přední tak zadní strany stehen, až nakonec Litevec sotva chodil a po druhém počítání byl zápas ukončen KO. Krásnou cestu do semifinále mu dále zkřížil Bělorus MS 2018 a tímto chlapcem měl Tomáš také něco nevyřízeného v roce 2019 ho připravil o zlatou medaili na Stayki open v Bělorusku. Bohužel zápasové zkušenosti a síla byla o dost větší než u Tomáše a museli jsme se po prohře spokojit s bronzem. Samozřejmě, že Bělorus nakonec vybojoval zlato," upřesnil trenér Horejš.

"Rád bych závěrem poděkoval všem klukům za jejich poctivé a vytrvalé výkony, nasazení a samotné boje - dali do toho vše. Druhý dospělý doprovod pak zajistil Daniel Štajnc." doplnil hlavní trenér České reprezentace Ladislav Horejš.

Související příspěvky

Napsat komentář