Budete-li chtít cestovat do zahraničí, budete muset mít vakcinační pas

Odeslal: Redakce Kategorie: Hlavní zprávy, COVID-19 22.11.2020 0 Komentář(ů)
Budete-li chtít cestovat do zahraničí, budete muset mít vakcinační pas
© Autorská práva: #pixabay.com
Očkování na Covid-19, ilustrační foto
Pokud si myslíte, že se jedná o nějaký fake news nebo nějaký skrytý humor, nikoliv! Naši akční politici toto myslíš skutečně vážně. Oč jde? O nic jiného, než -li o další diktaturu Evropské unie. Kdo se nechá očkovat proti koronaviru, bude mít možnost snadnějšího cestování, zní plány Evropské unie. Ta chce tímto krokem motivovat lidi, aby se nechali očkovat (jakou si očkovací látkou) proti covidu-19, čímž by získali jakýsi vakcinační pas.

Bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula již v rozhovoru pro MF DNES naznačil, jak by vakcinační pas v případě koronaviru nejspíše fungoval.

Pokud se bude jezdit do zahraničí na průkaz, který řekne: já jsem byl očkován a mohu jet kamkoliv a nemusím prokazovat, že jsem byl testovaný, nebo že budu smět chodit bez roušky, to je podle mne velká motivace. A myslím si, že, řekněme v červnu, si to najednou lidé rozmyslí a budou po očkování volat. Pak možná nebude dostatek vakcíny,“ řekl Prymula.

Podle něj je to ze strany Evropské unie poměrně razantní strategie, jak populaci pozitivně motivovat, aby se nechala očkovat. On sám vakcinaci podstoupí.

Populaci nelze promořit přirozenou cestou. Ztráty by byly velké a efekt krátkodobý. Když se podaří proočkovat i pod 60 procent s 15 procenty, kteří to prodělali, tak si myslím, že je to dostatečná hladina na to, aby se divoká cirkulace, co tady je, zastavila,“ vysvětlil exministr zdravotnictví Prymula. Do té doby podle něj budeme oscilovat mezi různými strategiemi.

Myslím si, že bychom měli jít cestou postupného přibržďování a uvolňování než prudkého brzdění a úplného otevření,“ doplnil pro MF DNES Roman Prymula.

Za komunismu musel mít člověk, který chtěl vycestovat do zahraničí tzv. výjezdní doložku. Dnes se tomu bude nově říkat "vakcinační pas." Inu demokracie je skutečně, již na bodu mrazu! 

Veřejnost obecně s očkovací vakcínou proti covidu-19 nesouhlasí. Lidé ji nevěří a bojí se jí - doslova! 

Obecně výroba a vývoj jakékoliv očkovací látky v laboratoři trvá až několik let a několik měsíců či let se mustí nejrůzněji testovat, což u této vakcíny bylo výrazně pokráceno. Pokud vůbec bylo! Proč? Protože se na ní „výrazně spěchalo...“

Uvedeme-li příklad: byly touto vakcínou např. očkovány i těhotné ženy? Pokud ano, v jakém měsíci těhotenství a je prokázáno a opět pokud ano, tak kde a jak, zda to z jejich plodem nic neudělalo, zda se narodilo zdravé dítě a nemělo nějaké skryté onemocnění či trvalé následky? Byly touto vakcinou očkovány děti? Pokud ano, v jaké věkové hranici od novorozenců, kojenců přes teenagery, a co s nimi daná vakcinace udělala? Jaké měli „vedlejší účinky.“ Byly touto vakcinou testováni senioři nebo lidé, kteří mají nějakou chorobu nebo jakkoliv oslabenou imunitu, aby jim to kupříkladu ještě více neublížilo po zdravotní stránce atd.? Otázkou zní, jak toto všechmo daný vědci, kteří vykcinu kde si v zahraničí vytvořili a lidově řečeno "pustili do světa" stihli za cca jeden jediný rok od vzniku pandemie koronaviru? Těch otazníků je bohužel mnoho. 

Konspirační teorie se pomalu začínají měnit na holou realitu....

Co je to vůbec za vakcinu na kterou "někdo" tak rychle chvátá a potřebuje, aby s ní bylo naočkováno co nejvíce lídí?! 

Proč se zatím v uvozovkách „nutí“ lidé do očkování, nyní aktuálně pod zámínkou cestování do zahraničí. Kdy nastane doba, že toto rádoby kvalitní očkování bude povinné? Těch otázek je mnoho na které nebylo z úst ústavních činitelů nebo odborníků aktuálně odpovězeno a nikde se o tom nepíše. Pokud o tom byla někde zmínka, tak jen velmi stroze a uhlazená tak, že z ní obyčejný člověk stejně nic moc nepochopí a nastávají pouze dohady, doměnky, spekulace a nepodložená fakta. A nebo jsou i o zmiňované vakcině zveřejněná taková fakta, že je pravděpodobně úmyslně "vychválená, až do nebes..." A když už o tom někdo někde na internetu napsal pravdu spolu s podloženými důkazy, názory jiných odborníků, než-li těch, které "mocipáni" používají nebo se kterými aktuálně spolupracují, byl obratem označen za, jak se nyní moderně říká fake news, konspirátora, konspirační či lživý web a nebo byl tento článek obratem z internetu stažen či smazán nebo dokonce celý web zablokován. Proč? Vždyť přeci žijeme v demokratickém státě a každý si na internetu může číst co chce nebo nikoliv? Proč někomu tak strašně vadí (i kdyby to byl 1000x fake news) že si to někdo přečte, bude sdílet  a něco, biť třeba i nepodloženého dozví?!

Otázkou zůstává, co se to děje - obecně a proč?!

EU si v tuhle chvíli asi nedovolí uvalit přímo zákaz, ale bude vše směřovat k tomu, aby se vám cestovat nikam nechtělo, když si představíte, co všechno budete muset podstoupit...

Zde jeden z mnoha názorů občanů na sociální síti k této vakcinaci.... (bez komentáře).

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář