Brnem se prohnala silná bouřka, strážníky i hasiče zaměstnala na několik hodin

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Počasí 30.07.2020 0 Komentář(ů)
Brnem se prohnala silná bouřka, strážníky i hasiče zaměstnala na několik hodin
© Autorská práva: Statutární město Brno Městská policie Brno
Brnem se prohnala silná bouřka, několik vozidel bylo poškozeno
Silná bouřka, která se ve středu večer prohnala Brnem, zaměstnala strážníky na několik hodin. Ve spolupráci s ostatními bezpečnostními složkami odklízeli poházené kontejnery na odpadky, popelnice nebo spadlou střešní krytinu.

Aktuálně o tom informovala naší redakci tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková s tím, že bouřka poničila nejen auta, ale třeba i okno jedné základní školy v centru města. Silný vítr lámal i stromy a větve.

"Ve třech případech dřeviny poničily auta stojící pod nimi. Hned dvěma z nich se strážníci zabývali v Černých polích před Dětskou nemocnicí. Vyvrácený strom o průměru přibližně 20 centimetrů se svalil na přední kapotu auta, která se následkem pádu deformovala. Druhému vozidlu rozbila padající haluz celé zadní sklo a poničila plechy kolem. Kvůli bouřce doprovázené silným větrem poškodila větší větev hned dvě auta v brněnských Černovicích. Ta spadla celou svou vahou na zaparkované auto značky volkswagen, které kompletně poničila. Vedle stojícímu autu poškrábala nárazník a promáčkla bok. Jelikož větev přesahovala svými rozměry celou šíři vozovky, zabraňovala tak plynulému provozu. Tímto případem už se zabývali republikoví policisté a strážníky požádali o potřebnou asistenci při odstraňování následků," uvedla Markéta Skřivánková.

Všechny případy se naštěstí obešly bez zranění.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář