Joe Biden se stal novým prezidentem USA

Odeslal: Zahraniční redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Amerika 07.11.2020 0 Komentář(ů)
Joe Biden se stal novým prezidentem USA
© Autorská práva: Facebook account of Joe Biden
Nový americký prezident Joe Biden(77)
Příštím prezidentem Spojených států amerických se stane 77letý kandidát Demokratické strany Joe Biden. Po spočítání hlasů z rozhodujícího státu, Pensylvánie, přesáhl potřebnou hranici 270 volitelských hlasů, uvedla ve své projekci stanice CNN. V úřadu tak po čtyřech letech nahradí republikána Donalda Trumpa.

Do Bílého domu usedne na příští čtyři roky demokratický kandidát Joe Biden(77). Definitivně to stvrdilo jeho vítězství v Pensylvánii, které ohlásila světová agentura AP, včetně zahraničních medií i vícero amerických televizních stanic, které o tom aktuálně informovali.

S dvaceti voliteli z Pensylvánie přesáhl hranici 270, kterou člověk potřebuje pro to, aby se stal ve spojených státech prezidentem.

Je to pro mě obrovská čest, že mi americký národ dovolil stát se prezidentem,“ stojí v prohlášení Joea Bidena. Také dodal, že u voleb byl v tomto roce rekordní počet Američanů.

Po ukončení kampaně by hněv a ostrá rétorika měla jít stranou a měli bychom se spojit jako národ,“ uvedl.

Související příspěvky

Autor článku

Zahraniční redakce
Zahraniční redakce Zahraniční redakce serveru #udalostiextra.cz, pro obecné zpravodajství z Evropy, Ruska, Slovenska, Ameriky a Blízkého východu

Napsat komentář