Aktuální předpověď počasí pro Českou republiku na středu a čtvrtek 1. října

Odeslal: Redakce Kategorie: Počasí 30.09.2020 0 Komentář(ů)
Aktuální předpověď počasí pro Českou republiku na středu a čtvrtek 1. října
© Autorská práva: #pixabay.com
Déšť, ilustrační foto
Od jihozápadu k nám zasahuje nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Počasí ve východní polovině území ovlivňuje tlaková níže nad východní Evropou. Informace o počasí přinesl Český hydrometeorologický ústav.

Počasí na středu 30. září (12-22 hodin):

Oblačno až zataženo, místy, zejména v západní polovině území polojasno. Ojediněle déšť nebo mrholení, na východě postupně srážky četnější. Nejvyšší teploty 14 až 18 °C, na severovýchodě kolem 13 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Slabý, na Moravě a ve Slezsku mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně slabý až mírný pokles

Předpověď na noc a čtvrtek Situace:

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže nad východní Evropou. Nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu bude slábnout.

Počasí v noci 30. září (22-07 hodin):

V západní polovině území polojasno až jasno, postupně místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ve východní polovině území oblačno až zataženo a na východě, postupně místy i jinde občasný déšť nebo mrholení. Nejnižší teploty 11 až 7 °C, v západní polovině území 7 až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Slabý, na Moravě a ve Slezsku mírný severozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles.

Počasí přes den 1. října (07-24 hodin):

Zataženo až oblačno, místy déšť nebo mrholení, na severovýchodě srážky četnější. V západní polovině Čech jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší teploty 11 až 15 °C, v západní polovině Čech 15 až 19 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C, na Šumavě kolem 13 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku přechodně mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, později setrvalý stav.

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář