Aktuální předpověď počasí. Do Čech přišla studení fronta

Odeslal: Redakce Kategorie: Počasí 30.08.2020 1 Komentář(ů)
Aktuální předpověď počasí. Do Čech přišla studení fronta
© Autorská práva: #pixabay.com by Felix Mittermeier
Bouřky a déšť, ilustrační foto
Studená fronta postoupí z našeho území dále k východu a na naše území bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. Během dne se bude nad Balkánem prohlubovat tlaková níže a večer začne od jihovýchodu ovlivňovat počasí i u nás. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Počasí v noci (22-07):

Zataženo až oblačno, v Čechách občas déšť, na severozápadě místy i vydatnější. Na Moravě a ve Slezsku až polojasno a srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 15 až 11 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: mírný vzestup.

Počasí přes den (07-24):

Oblačno až zataženo, na Moravě ráno až polojasno. V Čechách místy, jinde jen ojediněle déšť nebo přeháňky. Později večer na východě Moravy déšť. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na jihovýchodě Moravy až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s se bude měnit na severní a bude slábnout.

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Komentář(ů)

Jana Kučerovská
Jana Kučerovská:
30/08/2020, 08:47:55 PM, -
Odpovědět

Na severu Čech bylo dnes celý den vyloženě hnusně, možná by se dalo říct i podzimní počasí. Ochladilo se o několik stupňů a celý den lilo, jako z konve. Prostě hnus. (( Jsem zvědavá zda bude ještě letos teplo nebo zda půjde rovnou do zimy.

Napsat komentář