Světová média reagují na kauzu kolem Prymuly

Odeslal: Redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Politika 23.10.2020 0 Komentář(ů)
Světová média reagují na kauzu kolem Prymuly
© Autorská práva: Twitter account of Roman Prymula
Ministr Roman Prymula
Ministr zdravotnictví Roman Prymula zažil dnes krušné ráno. Poté, co se v Blesku objevily fotografie, jak se nachází v restauraci s šéfem poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem a ještě k tomu bez roušky, vyzval premiér Babiš k jeho okamžité rezignaci. Situaci nekomentují jen česká média, Prymulovo jméno aktuálně zaznívá v řadě zahraničních médií.

Informace dnes zveřejnil také server Sputnik Česká republika který uvedl, že situace si všímají například v sousedním Slovensku. Prymulovo jméno se objevilo například v článku TASR.

Český ministr zdravotnictví Roman Prymula končí ve vládě z důvodu středečního nočního setkání v pražské restauraci. Prymulu o rezignaci požádal český premiér Andrej Babiš,“ píše agentura.

Také slovenská veřejnoprávní televize (RTVS) o situaci informovala. „Prymula navštívil restauraci, která měla být v té době už zavřená. Bez roušky nastoupil do vládní limuzíny. Dveře mu otevřel podle pravidel zarouškovaný řidič. Ministr se jen před třemi dny chytal za hlavu, když viděl video ze soukromé párty v Praze, kde se lidé bavili bez roušek,“ uvedli.

Podle slov agentury DPA se Prymula nachází pod velkým tlakem, jelikož nedodržel svá vlastní pravidla, která vyžadoval po ostatních. Ve Švýcarsku znějí slova o tom, že „český ministr zdravotnictví porušuje pravidla“. Konkrétně se to objevilo na švýcarském serveru Bluewin.

V německém Die Weltu pak upozornili na to, že Česko je nejzasaženější zemí koronavirem v Evropě a platí tu sice přísná nařízení, ale ministr zdravotnictví je sám porušil a ztrácí tak nyní svůj post.

Končí Prymula?

Připomeňme, že dnes zaplnila téměř všechna média informace o tom, že ve středu večer se v restauraci setkal ministr zdravotnictví Roman Prymula s Jaroslavem Faltýnkem z ANO. Na schůzce v restauraci prý řešili otázku plošného testování a otázku pobytu lékařů ze Spojených států na území Česka.

Nutno podotknout, že k setkání došlo tehdy, kdy měly restaurace zákaz otevření a k tomu všemu neměli oba roušku. Na tento incident zareagoval téměř ihned premiér země Andrej Babiš, který vyzval k rezignaci Romana Prymuly s tím, že pokud tak neučiní, odvolá jej sám.

V situaci, kdy zdravotníci bojují v první linii, aby zachránili životy našich spoluobčanů, tak takováhle věc je absolutně neomluvitelná. Z toho důvodu jsem požádal pana ministra (Prymulu) o rezignaci. V případě, že by tak neudělal, tak ho odvolám. Pana Faltýnka jsem požádal o rezignaci na pozici prvního místopředsedy hnutí ANO. Mě to velice mrzí. Já se za to omlouvám všem, je to nepřijatelné. Naše vláda si nemůže dovolit ztratit další důvěru,“ uvedl.

 

Na Prymulův čin zaznívala kritika taktéž z opozice, která vyzývala ministra, aby okamžitě odstoupil. Například ministr vnitra Jan Hamáček považuje ignorování nošení roušky za absolutní výsměch občanům země. Zdůraznil, že je to jednoznačně neomluvitelné selhání.

"Nutno podotknout, že na tiskové konferenci však Prymula uvedl, že žádná opatření neporušil a rezignovat nehodlá," doplnil server Sputnik.

Přidáváme další aktuální vybrané reakce politiků a medií ke kauze českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly a mezi nimi také jeho vlastní vyjádření na zmiňované tiskové konferenci. 

Důvěryhodnost Vlády České republiky pod taktovkou hnutí ANO a předsedy vlády Andreje Babiše, je aktuálně na bodu mrazu a to nejen, kvůli aktuální "restaurační" kauze ministra Prymuly o které dnes píší všechna média, ale také kvůli například aktuálním střetům zájmům, které naši ústavní politici zcela jistě mají, a to v rámci svých vlastních či rodinných podnikatelských byznysů. Ať už je to slavná firma Agrofert či další firmy premiéra Babiše, které v době pandemie a koronavirové krize vydělaly desítky milionů korun (kupodivu) nebo podnikatelský byznys dcery ministra Prymuly, která podnika samozřejmě, kde jinde, než-li  ve zdravotnictví a i toto její podnikání rozhodně není aktuálně ve ztrátě. Jsou rozhodně věci k zamyšlení a věci o kterých se díky koronavirové pandemii zapomíná mluvit.  

Související příspěvky

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář