Donald Trump promluvil o podvodech při sčítání hlasů v Pensylvánii

Odeslal: Zahraniční redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Amerika 07.11.2020 0 Komentář(ů)
Donald Trump promluvil o podvodech při sčítání hlasů v Pensylvánii
© Autorská práva: Facebook account of Donald Trump
Americký prezident Donald Trump
V USA pořad pokračuje sčítání hlasů voličů. Současný prezident země Donald Trump mezitím tvrdí, že během hlasování v Pensylvánii a několika dalších státech došlo k jistým porušením.

Aktuálě o tom informoval server Sputnik Česká republika.

Desítky tisíc hlasů byly nezákonně získány po 20:00 v úterý večer, v den voleb, což zcela a snadno změnilo výsledky v Pensylvánii a některých dalších státech s extrémně malým odstupem,“ napsal Trump na Twitteru, aniž by uvedl podrobnosti!  

Prezident také uvedl, že jeho vedení v hlasování zmizelo kvůli nepovolení vstupu pozorovatelů do volebních místností nejen v Pensylvánii, ale také v jiných státech. „Uvnitř volebních místností se staly špatné věci. Došlo k velkým změnám!“ napsal Trump.

Místní úředníci v Pensylvánii, kteří mají na starost sčítání hlasů, tvrdí, že nezjistili žádná závažná porušení.

Zástupce guvernéra Pensylvánie John Fetterman v komentáři pro CNN uvedl, že ve státě předpokládá vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. „Počítání pokračuje, ale pro volební štáb Donalda Trumpa to nejsou dobré zprávy,“ uvedl Fetterman.

Politik rovněž připustil, že určitá část hlasů pro Bidena by sice mohla být uznána za neplatnou, o rozhodující počet ve prospěch současného šéfa Bílého domu však nejde. 

Prezidentské volby v USA se konaly 3. listopadu, ale v některých klíčových státech stále probíhá sčítání hlasů. Důvodem je skutečnost, že mnoho voličů hlasovalo předem a zaslalo hlasovací lístky poštou. Trump považuje hlasy odevzdané po volebním dnu za nezákonné a obviňuje demokraty ze snahy volby ukrást.

Pro vítězství musí jeden z kandidátů získat 270 hlasů volitelů.

Související příspěvky

Autor článku

Zahraniční redakce Zahraniční redakce serveru #udalostiextra.cz, pro obecné zpravodajství z Evropy, Ruska, Slovenska, Ameriky a Blízkého východu

Napsat komentář