Přívalové deště a silné bouřky páchaly škody především na Trutnovsku, hasiči evakuovali dětský tábor

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Hlavní zprávy, Počasí 15.08.2020 0 Komentář(ů)
Přívalové deště a silné bouřky páchaly škody především na Trutnovsku, hasiči evakuovali dětský tábor
© Autorská práva: HZS Královéhradeckého kraje
Přívalové deště a silné bouřky zaměstnaly hasiče ...
Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřkami a dešti se včera odpoledne vyplnila, hasiči poskytovali technickou pomoc v souvislosti s počasím, kdy odstraňovali nebezpečné stavy, asi při 50 událostech. Až v polovině případů vyjížděly jednotky požární ochrany v okrese Trutnov, další případy zaznamenaly okresy Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové.

Aktuálně o tom informovala redakci krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že zasahující hasiči pomáhali hlavně s čerpáním vody ze zatopených sklepů a domů, odstraňovali spadané stromy z komunikací. Dále musely jednotky evakuovat v Trutnově, části Volanov jeden dětský tábor, který byl zatopen po přívalovém dešti. Do tábora byl vyslán evakuační nákladní automobil Tatra, ve kterém byla převezena necelá šedesátka dětí do bezpečí náhradního ubytování v Trutnově.

"Nikdo z táborníků nebyl zraněn, děti byly pouze promrzlé. Příslušníci z územního oboru Trutnov dovezli pro celou skupinu náhradní suché oblečení, spacáky, deky a další zásoby. Do evakuace a následné pomoci se zapojili profesionální jednotky ze stanic Trutnov, Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem a Hradec Králové a dobrovolná jednotka Trutnov – Horní Staré Město," doplnila mluvčí hasičů.

Související příspěvky

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka on-line zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář