Za pátek přibylo v Česku 2 672 nových případů koronaviru

Publikuje: Nikola Macáková — 03. 09. 2022
Zdroj: Nikola Macáková
Úvodní stránka » Covid-19 » Za pátek přibylo v Česku 2 672 nových případů koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví ČR zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním covid-19. Za pátek to bylo v ČR 1 852 nakažených.

Laboratoře zaznamenaly také u 820 lidí podezření na opakovanou nákazu, tedy suspektní reinfekci onemocnění.

 „V Českých nemocnicích bylo za pátek 2. září hospitalizováno celkem 658 pacientů s onemocněním covid-19,“ uvádí aktuální data ministerstva zdravotnictví

Od počátku pandemie s onemocněním covid-19 zemřelo již 40 846 lidí včetně nezletilých.

Očkování v Česku

„Podáno zdravotníky v Česku bylo 7 388 dávek vakcín proti covidu-19,“ doplňují statistiky resortu zdravotnictví

Za pátek bylo provedeno v České republice celkem 4 547 PCR testů a 3 042 antigenních testů.

Pro zajímavost otázka za milion v uvozovkách.
Kdo v České republice vyrábí nová data a statistiky, které následně v denním reportu zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví?! 

Pro upřesnění před nějakým časem začalo ministerstvo rozdělovat nové případy tedy nově nakažené pacienty s onemocněním covid-19 a následně i opakující se případy tedy suspektní reinfekce onemocnění u daných pacientů. 

Například tento 35. kalendářní týden zveřejnily statistiky resortu zdravotnictví následující údaje; v České republice bylo nově nakažených za čtvrtek 1 624 lidí. Za středu pak 1 927, za úterý 2 252 a za pondělí 2 545 zdůrazňujeme nově nakažených v republice. (Nezapočítáváme do statistik suspektní reinfekce onemocnění…) Z těchto veřejně dostupných a oficiálně zveřejněných údajů je patrné, že covid-19 se v republice drží dlouhodobě na stejných či podobných číslech. Z těchto denně zveřejňovaných údajů bohužel není nikde patrné, jak k nim daný resort zdravotnictví došel a na základě jakých skutečných dat jsou údaje denně zveřejňovány na portále MZ-ČR.

Sledovali jsme rovněž i očkování lidí v republice vakcínami proti danému onemocnění; skutečnost je taková, že resort zdravotnictví denně vykazuje statistiky kolik bylo nově naočkovaných lidí v ČR. Kdo tyto statistiky sleduje denně nestačil se pravděpodobně divit. Denní průměr v týdnu (nepočítáme-li víkendy) se pohybuje okolo cca 6000 lidí za den za týden to pak je cca 30 000 lidí za měsíc to čítá cca 180 000 nově naočkovaných lidí za jeden měsíc. Vzhledem k tomu, že tyto statistiky zveřejňuje resort zdravotnictví v jejich oficiálním sdělení poměrně dlouho dobu nastává tedy otázka koho ještě očkují a kolikátou dávkou, neboť Česká republika nemá, ačkoliv to může někomu z ministerských úředníků přijít divné skutečně nemá neomezený počet občanů žijících v republice. 

Těžko říct, jak toto celé nazvat záhada? Fikce? Manipulace? Realita? Obrovský byznys? Komedie…? Zatím se nepovedlo nikomu v republice najít správný výraz na toto téma a těm, kterým se to povedlo v uvozovkách řečeno (v rámci demokracie a samozřejmě svobody slova v ČR) byli okamžitě označeny za dezinformátory, fake news a podobně. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání