DomůCovid-19Za pátek bylo v Česku 4224 nových případů nákazy koronavirem

Za pátek bylo v Česku 4224 nových případů nákazy koronavirem

Laboratoře v České republice za pátek odhalily 4224 nový případů nákazy koronavirem. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví.

Počty nově nakažených, hospitalizovaných a zemřelých prudce rostou po celý tento týden. 

Za pátek v Česku přibylo 4224 nově nakažených nebo-li pozitivně otestovaných. „Ve čtvrtek jich bylo 3648, v pátek minulého týdne 1781,“ uvádějí veřejné statistiky resortu zdravotnictví.

Oproti minulému pátku vzrostl výrazně počet hospitalizovaných s covidem-19, a to o skoro dvě třetiny na 834. Úmrtí lidí s covidem-19 bylo jen za posledních sedm dní zaznamenáno 62, což je o 18 zemřelých více, než za celé září.

Otevírají se znovu speciální nemocniční covidová pracoviště v regionech

V regionálních nemocnicích se pomalu začínají opět otevírat tzv. lůžková covidová oddělení. V některých regionech a nemocnicích se také opět vyhrazují Jednotky intenzivní péče pouze pro pacienty s onemocněním covid-19. Již bylo z úst ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (Za ANO) zmíněno, že ve chvíli vysokého či prudkého nárůstu nemocných s covidem-19 se také omezí běžná neakutní péče pro pacienty v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.