DomůCovid-19„Vojtěchu zapni mozek,“ vzkazují hospodští na nové vládní nařízení ministra zdravotnictví

„Vojtěchu zapni mozek,“ vzkazují hospodští na nové vládní nařízení ministra zdravotnictví

Dosluhující ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na tiskové konferenci prohlásil, že bude požadovat, aby testy na covid-19 kontrolovali hospodští.

Majitelé restaurací by teoreticky od 1. listopadu měli nově kontrolovat své zákazníky, zda jsou řádně testováni, naočkováni nebo prodělali nemoc covid-19, ačkoliv, je toto zcela v rozporu s platnou právní legislativou České republiky, přesto si dovolil ministr Vojtěch toto prezentovat, jako nové vládní tzv. protipandemické opatření, což je samozřejmě holý nesmysl.

Za prvé: nikdo z majitelů restaurací, barů či penzionů nemá legislativní právo kohokoliv ze svých hostů jakkoliv kontrolovat a požadovat po něm sdělení, jak svých nacionálů/osobních údajů, tak i svého zdravotního stavu!

Za druhé: nikdo z majitelů po koronavirové krizi a nouzovém stavu, který zlikvidoval či „brutálně“ zadlužil drtivou většinou malých podnikatelů a živnostníků a který byl v České republice díky kabinetu premiéra Babiše vyhlášen připomeňme samozřejmě, dle vyjádření a mínění nejvyššího soudu nelegálně se mnoho českých podnikatelů z toho ještě nestačilo vzpamatovat a nyní opět tvrdý úder ze strany dosluhujícího ministra Vojtěcha a jeho resortu zdravotnictví. „Neumím si po té krizi, co zde v Česku byla představit, že jdu kontrolovat nějakého našeho hosta, aby se mi prokázal testem na covid-19 a pokud tak neučiní já ho vyhodím z hospody nebo neobsloužím – doslova, když jsem nyní vděčni za každého platícího hosta,“ sdělil naší redakci jeden z podnikatelů v pohostinství a dodal, že to, co aktuálně vymýšlí ministr Vojtěch a jeho tzv. odborníci, je již skutečně do nebe volající.

Za třetí: když opomeneme skutečnost, že na kontrolu dokladů občanů má právo jen veřejný činitel, jako je například Policie ČR, tak je zde také GDPR v rámci osobních údajů a podobně, což nelze porušovat, a to ani v případě, že si to zrovna „usmyslí“ ministr či vláda. Na prokazování očkování vláda a ministerstvo spustilo mobilní aplikaci, ve které je nahrán certifikát o očkování, jenomže aplikace v certifikátu ukazuje mimo jiné také osobní údaje uživatelů a na to nemá nikdo právo je tímto způsobem získávat! Na dotaz medií, zda ministerstvo zdravotnictví tedy na úkor svého nového rozhodnutí o prováděných kontrolách očkování či testování v restauracích či barech hodlá změnit nějak danou aplikaci, např. aby nezobrazovala osobní údaje uživatelů ministr odvětil, že nikoliv, že toto ministerstvo aktuálně neplánuje.

Na sociálních sítích se takřka okamžitě objevila řada negativních komentářů na toto téma, jak zaměstnanci, tak i provozovatelé restaurací, barů či penzionů se proti tomu to rozhodnutí bouří. A to doslova! Na hlavu ministra Vojtěcha se po jeho výroku na tiskové konferenci snesla řada komentářů především i vulgárních.

Zde přikládáme jeden komentář, který hovoří za vše! Moc za něj děkujeme pivovaru Malý Janek z Jinců…

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.