Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zdroj: Facebook.com

Žáci a studenti základních, středních či vysokých škol se aktuálně vyhnou povinnému testování. Podle Vojtěcha je pozitivních jen hrstka.

Zářijová tři kola testování ve školách odhalila 438 pozitivních případů covidu-19, 290 nakažených bylo na základních a 148 na středních školách.

Celkově se provedlo necelých 3,2 milionu testů. Novináře o tom informovali ministr zahraničí Adam Vojtěch a ministr školství Robert Plaga. Ve školách nebude pokračovat testování na covid-19.Celkově v Česku od začátku září přibylo 4 312 nových případů, desetina nakažených je ze škol. Nejhorší situace je od začátku září v Praze a Karlovarském kraji, zejména jde o okres Karlovy Vary.

Ministerstvo zdravotnictví nebude zatím pokračovat v plošném testování ve školách, protože testování na začátku září ukázalo, že záchyty případů nerostou.

Uvažuje se však o tom, že by se ve školách screeningové testování na podzim zopakovalo, mohlo by jít o dva termíny.

Adam Vojtěch také uvedl, že počet potvrzených případů ve školách odpovídá trendu šíření v celé populaci.

„Pokud jde o strukturu zátěže ve školách podle pozitivních záchytů, tak vyšší zátěž byla identifikována na středních školách, potažmo vyšších odborných školách, což opět odpovídá tomu celkovému stavu v populaci, kdy víte, že nákaza se nejvíc šíří zejména mezi lidmi plus 16 až 29 let,“ uvedl.

„Ministerstvo podle něj aktuálně nepočítá s plošným testováním ve školách,“ doplnila zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o tom informovala.

„Od začátku očkování proti covidu-19 bylo v České republice podáno téměř 11,65 milionu dávek. Plně naočkovaných je 5 852 221 lidí,“ uvádí data resortu zdravotnictví.

No Article rating
0 Reviews
Jak se vám líbil tento článek? Můžete jej ohodnotit...
  1. Wow!
  2. Super
  3. Hmm
  4. Nic moc
  5. Hrůůůza