16.7 C
Czech Republic
21. května 2022
DomůCovid-19Společnost Pfizer tvrdí, že její vakcína je bezpečná pro děti ve věku...

Společnost Pfizer tvrdí, že její vakcína je bezpečná pro děti ve věku 5–11 let

Vakcína od společnosti Pfizer prokázala svou bezpečnost a účinnost pro děti ve věku 5 až 11 let, uvedla společnost ve svém prohlášení.

Klinické studie společnosti Pfizer zahrnovaly 2 268 dětí ve věku 5 až 11 let. Dvě třetiny účastníků obdržely dvě dávky očkovací látky s odstupem 21 dnů a ostatní dostali placebo.

„Imunitní odpověď účastníků, kteří dostali dávku 10 mikrogramů, je srovnatelná s imunitou účastníků předchozí studie Pfizer/BioNTech u osob ve věku 16-25 let, kteří dostali dávku 30 mikrogramů… Vakcína proti covidu-19 byla dobře snášena, vedlejší účinky se obecně shodují s těmi, které jsou pozorovány ve věkové skupině 16–25 let,“ uvedla společnost v prohlášení.

V prohlášení se dále uvádí, že společnost plánuje zaslat výsledky výzkumu regulačním orgánům, jako je americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA), aby získala jejich souhlas s používáním očkovací látky pro děti. Pfizer/BioNTech připomíná, že od července se počet případů nákazy covidem-19 u dětí ve Spojených státech zvýšil o 240 %, což zdůrazňuje nutnost očkování v této věkové skupině.

Společnost BioNTech, která vyvinula vakcínu proti covidu-19 ve spolupráci s americkým Pfizerem, již dříve vyjádřila naději, že získá schválení regulátorů pro svou vakcínu určenou pro děti ve věku 5 až 11 let, výroba takového přípravku se již chystá.

„Ve společnosti zdůraznili, že do konce roku se očekávají také údaje o zkoumání vakcíny, která je určena pro děti od šesti měsíců,“ doplnila redakce zahraničního portálu sputniknews.com, která o tom dnes informovala.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ