DomůCovid-19Počty nakažených covidem-19 se v Česku výrazně zvýšily

Počty nakažených covidem-19 se v Česku výrazně zvýšily

Laboratoře v České republice hlásí za úterý 25 864 nových pozitivních případů nákazy covidu-19. Přibývá také počet hospitalizovaných.

Aktuální čísla dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že v nemocnicích, je aktuálně hospitalizováno 5 652 lidí. Celkový počet lidí, kteří od počátku pandemie v České republice zemřeli s onemocněním covid-19 se vyšplhal na 32 408. Resort zdravotnictví rovněž informoval o skutečnosti, že počty hospitalizovaných či zemřelých pacientů se průběžně mění.

Očkování v Česku

Zdravotníci napříč republikou za úterý 23. listopadu vykázali 51 867 tzv. vyočkovaných dávek proti covidu-19.

Koronavirus v regionech

Z okresů je vůbec nejhorší epidemická situace na Prostějovsku, kde se incidenční číslo blíží 1 700. Následuje Olomoucko s 1 623 a Šumpersko s 1 608 nově odhalenými případy na 100 tisíc obyvatel za poslední týden.

Dalších deset okresů má incidenční číslo v rozmezí od 1 300 do 1 500. Do této kategorie spadá například Vyškovsko, Zlínsko, Prachaticko či okres Praha-východ.

Nejpříznivější týdenní incidenci, nižší než 400 případů na 100 tisíc obyvatel, vykazují okresy Sokolov, Cheb a Karlovy Vary.
 
Laboratoře v úterý prověřily na přítomnost koronaviru podle průběžných údajů 110 700 vzorků. Ve stejný den předchozího týdne udělaly o zhruba 34 tisíc testů více.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.

Nedaleko Golčova Jeníkova srazil vlak člověka, dalšího na Teplicku

Nehody na železnicích v neděli zaměstnaly záchranné složky. Vlak srazil člověka v kolejiště u Golčova Jeníkova, na Teplicku i v Karviné.

Zdrogovaný mladík prchal před policisty, považoval je za démony

Policisté zažili rušný večer. V neděli museli totiž zastavit provoz na D1 ve směru na Brněnsko. Příčina je skutečně bizarní.