2.4 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůCovid-19Hlavní hygienička Pavla Svrčinová má covid-19

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová má covid-19

Pozitivní test na covid-19 měla také hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Informoval o tom mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Hygienička nemá aktuálně žádné příznak a zůstane 14 dní v izolaci.

„Mohu potvrdit, že paní hlavní hygienička Pavla Svrčinová měla včera večer pozitivní test na covid-19. Zůstává v izolaci a bude dál pracovat z domova,“ uvedl mluvčí Daniel Köppl.

Covid-19 u ministra Vojtěcha

Dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se nakazil koronavirem. Oznámil to včera na svých sociálních sítích. Díky očkování má zatím mírný průběh, a proto bude pracovat z domova.

Ministr se měl v neděli 28. listopadu zúčastnit pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi. Kvůli nákaze ale bude účinkovat vzdáleně. Adam Vojtěch na sociální síti dále uvedl, že mu nebylo v pátek dobře, a proto si nechal udělat PCR test, který covid-19 potvrdil.

Covid-19 a členové vlády

Není to pouze Vojtěch, kdo se ve vládě nakazil koronavirem. Před ním zákeřnou nemoc chytli ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), někdejší ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) nebo ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Covid-19 a prezident Miloš Zeman

Připomeňme, že 25. listopadu PCR test odhalil koronavirus i u českého prezidenta Miloše Zemana. Ten musel krátce po návratu z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do Lán být opět hospitalizován. V nemocnici mu podali protilátky a v sobotu se vrátil zpátky na zámek v Lánech.

PSALI JSME: Prezident Zeman je pozitivní na covid-19 a zpět v nemocnici.

V neděli za přísných hygienických opatření, které výrazně pobavili celou republiku zde jmenoval novým premiérem Petra Fialu (ODS). Prezident se nadále plánuje setkat s kandidáty na ministry. Prezident Zeman chce nové ministry jmenovat postupně, každého zvlášť. Jmenování celé nové vlády by mělo být ukončeno podle posledních informací do 13. prosince letošního roku. 

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.