8.2 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůCovid-19Chystáte se slavit Silvestra v baru či restauraci? Pak, pozor na nová...

Chystáte se slavit Silvestra v baru či restauraci? Pak, pozor na nová vládní nařízení

Blíží se oslavy Silvestra a Nového roku 2022 a s tím se zvyšují obavy z dalšího šíření koronaviru v České republice.

Vláda reaguje; Od středy 29. prostince se proto zpřísňují opatření, týkají se zejména počtu účastníků akcí. Opatření budou zatím platit do 2. ledna nového roku.

Podle zpřísněných opatření budou moci usedat u jednoho stolu v restauraci maximálně čtyři osoby, výjimka bude platit pro členy stejné domácnosti. Když se jedná o velký stůl, určený pro deset a více osob, může za ním sedět více lidí, ale pouze za podmínky, že mezi skupinami nejvíce 4 osob bude rozestup minimálně 1,5 metru. Zde také platí výjimka pro členy jedné domácnosti.

Pro vstup do restaurace nestačí negativní test, je zapotřebí ukázat potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci. Tato opatření budou platit zatím do 2. ledna.

Opatření se dotknou také silvestrovských večírků. Počty účastníků večírku nesmějí překročit číslo 50. Jedná se tak o spolkové, taneční i jiné podobné akce, na nichž dochází ke kumulaci osob na jednom místě.

PSALI JSME: „Vojtěchu zapni mozek,“ vzkazují hospodští na nové vládní nařízení ministra zdravotnictví

Co se týče hromadných a kulturních akcí, těch se od středy bude moci účastnit maximálně 1000 sedících osob. Akce, na kterých se nesedí u stolu, byly omezeny na 100 osob. I v tomto případě je nezbytné předložit potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci. Organizátoři akcí budou covidové certifikáty prověřovat pomocí aplikace k načtení QR kódů.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ