DomůCovid-19Česká Vláda opět projedná další zpřísnění opatření

Česká Vláda opět projedná další zpřísnění opatření

Vzhledem k vyhrocené covidové situaci se vláda v demisi rozhodla, že již ve čtvrtek projedná další zpřísnění protiepidemických opatření.

Původně se přitom jednání mělo konat v pátek. Zatím není stoprocentně jasné, o jaké zpřísnění půjde. Uvádí se však, že by se mělo jednat především o omezení kontaktů mezi lidmi, které nejsou nezbytné.

Babiš sám již avizoval, že úplná uzávěra země není v plánu. Také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nastínil, že jednou z možných variant je omezení hromadných akcí.

V případě, že ministři kývnou na plošná opatření, budou se týkat i očkovaných.

Zmiňme, že dnes dopoledne za jednací stůl usedne také centrální řídící tým a zástupci ministerstva zdravotnictví s takzvaným AntiCovid týmem složeným ze zástupců budoucí vlády.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.